Community - Cats
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Community - Cats

Lumea pisicilor
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 O noapte cu..."peripetii"

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Sarah
Admin
Sarah


Numarul mesajelor : 241
Data de inscriere : 02/09/2009

O noapte cu..."peripetii" Empty
MesajSubiect: O noapte cu..."peripetii"   O noapte cu..."peripetii" Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 10:34 am

OCC:Seara-ora 23:01~O zi de vara,Miercuri
BIC:

Rasufla.Venise de la pisicna,putin uda-n par,intrand mai apoi intr-un club.Privi in jurul sau.Rareori mai intra intr-un asemenea loc,dar..Cum se spune:"Incercarea moarte n-are".Intra hotarata,cu pasi marunti fara sa se faca observata purtand o simpla.Fusta alba,putin mai sus de genunchi alaturi de-un maieu portocali,lasandusi sa'i iasa in evidenta urechile,ascunzandusi coada.Cu fiecare pas ce se apropria mai mult de bar simtea cum mirosul de alcool ii invada narile facando sa se strambe,in timp ce fumul de tigara se simtea prin aer.Se aseza timida la bar luandusi un pahar de suc in timp ce-si indrepta atentia spre cateva persoane ce pareau ca se distrau,dansand.Isi inchise ochii.Muzica era data la maxim,insa se obijnui repede cu ritmul si volumul.Intradevar,ritmul era ametitor dar totodata si energic,incercand sa te atraga spre ritmul de dans,dar tanara se abtinu cu greu,deschizandusi ochii parca trezita din vis.
Sus In jos
Black

Black


Numarul mesajelor : 178
Data de inscriere : 03/09/2009

O noapte cu..."peripetii" Empty
MesajSubiect: Re: O noapte cu..."peripetii"   O noapte cu..."peripetii" Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 10:39 am

Langa ea statea Black, ce fuma o tigara. Avea urechile ascunse in glugla, si nici coada nu se vedea. Isi comanda un pahar de alcool, apoi roti scaunul, spre un grup de domnisoare. Zambii seducator
Sus In jos
Sarah
Admin
Sarah


Numarul mesajelor : 241
Data de inscriere : 02/09/2009

O noapte cu..."peripetii" Empty
MesajSubiect: Re: O noapte cu..."peripetii"   O noapte cu..."peripetii" Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 10:41 am

Intre timp,Sarah isi lasa paharul pe masa,zambind in coltul gurii.De ce sa nu se distreze si ea putin,daca tot venise?Se ridica cu miscari usoare de pe scaunul pe care dabia se asezase,mai apoi se indrepta spre ringul de dans,in cel mai scurt timp incepand sa danseze fara sa mai fie atenta la celelalte persoane din jurul sau,ca si cum nici nu ar fi existat.
Sus In jos
Taylor
Admin
Taylor


Numarul mesajelor : 71
Data de inscriere : 02/09/2009

O noapte cu..."peripetii" Empty
MesajSubiect: Re: O noapte cu..."peripetii"   O noapte cu..."peripetii" Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 10:42 am

Deja muzica comerciala era dusa .. Muzica ii rasuna puternic in urechi,privi catre animatoare zambind malefic din coltul guri torcand pentru doua clipe.Patetic.Isi duse paharul pana la fund,uitandu-se dupa alt ceva.
Sus In jos
http://community-cats.omgforum.net
Black

Black


Numarul mesajelor : 178
Data de inscriere : 03/09/2009

O noapte cu..."peripetii" Empty
MesajSubiect: Re: O noapte cu..."peripetii"   O noapte cu..."peripetii" Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 10:45 am

Ii atrase atentia acea fata, Sarah, care dansa de zor. Isi atintii privirea verzuie spre ea, zambiind pervers
Sus In jos
Sarah
Admin
Sarah


Numarul mesajelor : 241
Data de inscriere : 02/09/2009

O noapte cu..."peripetii" Empty
MesajSubiect: Re: O noapte cu..."peripetii"   O noapte cu..."peripetii" Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 10:49 am

Isi inchise ochii,lasanduse purtata de ritmul melodiei.De fiecare data cand auzea vreo melodie se oprea pentru cateva clipe sa o asculte,mai apoi se lasa vrajita de tonalitatea si versurile ei.La un moment dat se impiedica de ceva,sau mai bine zis de-o persoana,cazand pesntru cateva momente in genunchi,putin derutata.
"Ahh...asta imi trebuie daca dansez cu ochii inchisi.Trebue sa ma invat minte!"
Isi spuse in gand,incercand sa se ridice fara sa fie calcata-n picioare de catre celelalte persoane.
Sus In jos
Black

Black


Numarul mesajelor : 178
Data de inscriere : 03/09/2009

O noapte cu..."peripetii" Empty
MesajSubiect: Re: O noapte cu..."peripetii"   O noapte cu..."peripetii" Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 10:53 am

Se ridica de pe scaun, mergand in fata ei. Ii intinse mana, asteptand sa i-o prinda, ca s-o ridice. Zambii, seducator
Sus In jos
Sarah
Admin
Sarah


Numarul mesajelor : 241
Data de inscriere : 02/09/2009

O noapte cu..."peripetii" Empty
MesajSubiect: Re: O noapte cu..."peripetii"   O noapte cu..."peripetii" Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 10:56 am

Cum vazu picioarele unei persoane,isi ridica privirea-n sus observan dui fata.Zambi nevinovat,apucandui mai apoi mana,ridicanduse.
-Umm..Mersi.In ultimul timp sunt cam..aeriana.
Incerca sa se scuze,scuturandusi hainele de praf,in timp ce persoanele din jurul ei continuara sa danseze,pe aceeasi melodie.
Sus In jos
Black

Black


Numarul mesajelor : 178
Data de inscriere : 03/09/2009

O noapte cu..."peripetii" Empty
MesajSubiect: Re: O noapte cu..."peripetii"   O noapte cu..."peripetii" Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 10:58 am

-Cu placere, si se vede... raspunse el, tragand alt fum din tigarea sa. Isi baga bricheta in buzunar, oftand
Sus In jos
Sarah
Admin
Sarah


Numarul mesajelor : 241
Data de inscriere : 02/09/2009

O noapte cu..."peripetii" Empty
MesajSubiect: Re: O noapte cu..."peripetii"   O noapte cu..."peripetii" Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 11:00 am

Se imbufna putin,insa ii trecu repede,dandusi dupa ureche cateva suvite ude care'i acaparasera fruntea.Dadu sa se indrepte spre bar,fara sa'i mai adreseze vre-un enunt roscatului.
Sus In jos
Black

Black


Numarul mesajelor : 178
Data de inscriere : 03/09/2009

O noapte cu..."peripetii" Empty
MesajSubiect: Re: O noapte cu..."peripetii"   O noapte cu..."peripetii" Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 11:02 am

-Ce comunicativ. spuse el ca pentru sine, si o urma, asezandu-se pe locul lui, luand o gura de sampanie
Sus In jos
Sarah
Admin
Sarah


Numarul mesajelor : 241
Data de inscriere : 02/09/2009

O noapte cu..."peripetii" Empty
MesajSubiect: Re: O noapte cu..."peripetii"   O noapte cu..."peripetii" Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 11:04 am

Isi dadu ochii peste cap.ce rost mai avea vreo discutie?In fond,ii multumise,nu?Ce trebuia sa'i mai spuna?
Isi relua locul intorcanduse la paharul lui,in timp ce-l privi cateva clipe insistent pe barman,ca si cum ar fi fost o persoana familiara ei.
Sus In jos
Black

Black


Numarul mesajelor : 178
Data de inscriere : 03/09/2009

O noapte cu..."peripetii" Empty
MesajSubiect: Re: O noapte cu..."peripetii"   O noapte cu..."peripetii" Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 11:07 am

"Sarah, nu?" se gandii el, si o privii.
-Si, domnisoara Sarah, ce mai faci? zise, dar nu isi dadea seama de ce vorbea asa
Sus In jos
Sarah
Admin
Sarah


Numarul mesajelor : 241
Data de inscriere : 02/09/2009

O noapte cu..."peripetii" Empty
MesajSubiect: Re: O noapte cu..."peripetii"   O noapte cu..."peripetii" Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 11:09 am

-Destul de bine,dupa cum se vede...
Spuse pe u nton jos fara sa'si deslipeasca privirile de la barman.
-Dar,~dumneavoastra~?
Rase.Incepuse sa-l tutuiasca,cum facea cu unele persoane pe care dabia le cunostea.Ii placea uneori sa'i tachineze pe ceilalti doar ca sa-si mai omoare timpul.
Sus In jos
Black

Black


Numarul mesajelor : 178
Data de inscriere : 03/09/2009

O noapte cu..."peripetii" Empty
MesajSubiect: Re: O noapte cu..."peripetii"   O noapte cu..."peripetii" Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 11:12 am

-Daca as fi stiut ca o sa mi se spuna ca un prof batran, atunci i-as fi spus mamei sa ma faca alt-fel. zise el, stingand tigarea
Sus In jos
Sarah
Admin
Sarah


Numarul mesajelor : 241
Data de inscriere : 02/09/2009

O noapte cu..."peripetii" Empty
MesajSubiect: Re: O noapte cu..."peripetii"   O noapte cu..."peripetii" Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 11:15 am

-Mdah..Scuze.Poate..exagerez.
Isi redirectiona privirea spre el,incercand sa faca o fata nevinovata,doar pentru simplul fapt ca sa nu se supere.La un moment dat cazu pe ganduri privindul mai bine.
-Dar,apropo..cati ani ai?
Sus In jos
Black

Black


Numarul mesajelor : 178
Data de inscriere : 03/09/2009

O noapte cu..."peripetii" Empty
MesajSubiect: Re: O noapte cu..."peripetii"   O noapte cu..."peripetii" Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 11:17 am

-Ahmh... 18... rapsunse el, aproape murmurat. Dar tu, d-soara. continua, vrand s-o tachineze in continuare
Sus In jos
Sarah
Admin
Sarah


Numarul mesajelor : 241
Data de inscriere : 02/09/2009

O noapte cu..."peripetii" Empty
MesajSubiect: Re: O noapte cu..."peripetii"   O noapte cu..."peripetii" Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 11:22 am

-Minora...16.
Se incrunta din nou.De ce nu putea si ea sa tachineze pe cineva,dar care sa nu se intoarca si acesta impotriva ei?Isi puse mainile-n san,lasandusi privirea-n pamant in timp ce muzica ii acaparase iar urechile.
Sus In jos
Black

Black


Numarul mesajelor : 178
Data de inscriere : 03/09/2009

O noapte cu..."peripetii" Empty
MesajSubiect: Re: O noapte cu..."peripetii"   O noapte cu..."peripetii" Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 11:24 am

-Ahmh, imi plac minorele... spuse el, trecandu-si degetul mare pe buza inferioara.
Sus In jos
Sarah
Admin
Sarah


Numarul mesajelor : 241
Data de inscriere : 02/09/2009

O noapte cu..."peripetii" Empty
MesajSubiect: Re: O noapte cu..."peripetii"   O noapte cu..."peripetii" Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 11:26 am

-Ha ha ha..Ce sa spun.
Zise sarcastica,privindul.Nu suporta uneori sa fie tratata precum un copil de 6 ani.Ea se considera deja majora, chiar daca nu implinise legal 18 ani.
Sus In jos
Black

Black


Numarul mesajelor : 178
Data de inscriere : 03/09/2009

O noapte cu..."peripetii" Empty
MesajSubiect: Re: O noapte cu..."peripetii"   O noapte cu..."peripetii" Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 11:28 am

O privii un pic, din cap pana in picioare. Zambii, inchizand ochii, la un moment dat, vrand sa-si astupe urechile, din cauza unei melodii ce ii displacea
Sus In jos
Sarah
Admin
Sarah


Numarul mesajelor : 241
Data de inscriere : 02/09/2009

O noapte cu..."peripetii" Empty
MesajSubiect: Re: O noapte cu..."peripetii"   O noapte cu..."peripetii" Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 11:36 am

-Ha?!Sa..intamplat ceva?
Il intreba observand ca ceva nu era in neregula cu roscatul.
"Oare o fi din cauza melodiei?"Cine stia?Nu-si dadea sigur seama.
Sus In jos
Black

Black


Numarul mesajelor : 178
Data de inscriere : 03/09/2009

O noapte cu..."peripetii" Empty
MesajSubiect: Re: O noapte cu..."peripetii"   O noapte cu..."peripetii" Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 11:39 am

-Melodie idioata... Cantareti idioti... murmura el, rasufla usurat cand se termina. Isi aprinse alta tigare, uitandu-se la Sarah
Sus In jos
Sarah
Admin
Sarah


Numarul mesajelor : 241
Data de inscriere : 02/09/2009

O noapte cu..."peripetii" Empty
MesajSubiect: Re: O noapte cu..."peripetii"   O noapte cu..."peripetii" Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 11:41 am

Isi inchise ochii,in timp ce-si desprinse parul,lasandui suvitele ude de par sa'i acapareze spatele gol.Imediat incepu sa tremure.Imediat isi adusese aminte ca nu-si uscase parul.Incerca sa'si astampere tremuratul muscandusi buza inferioara.
Sus In jos
Black

Black


Numarul mesajelor : 178
Data de inscriere : 03/09/2009

O noapte cu..."peripetii" Empty
MesajSubiect: Re: O noapte cu..."peripetii"   O noapte cu..."peripetii" Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 11:48 am

-Nici tu nu pari bine. spuse el, vazand-o. O sa racesti, continua, vazand ca avea parul ud, si era si pe spate
Sus In jos
Continut sponsorizat





O noapte cu..."peripetii" Empty
MesajSubiect: Re: O noapte cu..."peripetii"   O noapte cu..."peripetii" Icon_minitime

Sus In jos
 
O noapte cu..."peripetii"
Sus 
Pagina 1 din 8Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Hot and cold...I want hot :-"

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Community - Cats :: City :: Clubul-
Mergi direct la: