Community - Cats
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Community - Cats

Lumea pisicilor
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Camera Laylei

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Layla

Layla


Numarul mesajelor : 15
Data de inscriere : 03/09/2009

Camera Laylei Empty
MesajSubiect: Camera Laylei   Camera Laylei Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 8:32 am

Traiam izolata.De cand am aflat ce sunt :un monstru care poate lua simturile oamenilor ,am decis sa traiesc in singuratate... camera mea era alba si spatioasa...plina de lucruri pe care le iubeam cand eram om. Acum sunt doar amintiri.Parintii mei,prietenii mei...Am decis sa-i protejez de mine plecand.Acum diminetile,dupa-amiezile,serile si noptile mi le petrec in singuratate.Setea era cateodata atat de intensa incat puteam devora totul in calea mea. Cu greu ma abtineam. Ieseam din camera mea doar pentru a vana caprioare.Imi placea sa ma simt puternica, sa simt cum viata acelei fiinte se scurgea.
Camera mea este locul care ma face sa ma simt umana. Peretii albi, canapele albe si perdelele lungi si matasoase sunt lucruri opuse firii mele ucigatoare.Dar ma fac sa ma simt bine.Aici am zeci de poze cu cei de care cateodata mi-e dor.
Sus In jos
Taylor
Admin
Taylor


Numarul mesajelor : 71
Data de inscriere : 02/09/2009

Camera Laylei Empty
MesajSubiect: Re: Camera Laylei   Camera Laylei Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 8:35 am

Isi infipse ghearele pe tocul ferestrei si intra,stang in fund,ca o mata.
-Deranjez?!
Ridica din sprnaceana,si se scarpina la ureche,dand din coada.
Sus In jos
http://community-cats.omgforum.net
Autumn Elizabeth
Admin
Autumn Elizabeth


Numarul mesajelor : 83
Data de inscriere : 02/09/2009
Localizare : intr-un loc mai mult sau mai putin comod.

Camera Laylei Empty
MesajSubiect: Re: Camera Laylei   Camera Laylei Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 8:36 am

Stinse tigara pe palma privind cum scrumul se scurge pe pervazul alb. Pete,
"ma intreb cate pete sunt pe fiecare colt de lume. "
Isi ridica incet piciorul scotand un sunet cu ecou in acea camera...plina de nebunie. Pentru ea ..e nebunie, caci era alb si albul e o nebunie curata.
-Buna dimineata. Zambii si sari pe podea
Sus In jos
Layla

Layla


Numarul mesajelor : 15
Data de inscriere : 03/09/2009

Camera Laylei Empty
MesajSubiect: Re: Camera Laylei   Camera Laylei Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 8:43 am

Maraiam pe sub buze. Eram nervoasa. Nu-mi placea sa-mi fie incalcat teritoriul.Mi-am inclestat pumnii si am incercat sa imi maschez tensiunea pe care o simteam.
-Buna dimineata. O umbra aparu pe fata mea.
Sus In jos
Autumn Elizabeth
Admin
Autumn Elizabeth


Numarul mesajelor : 83
Data de inscriere : 02/09/2009
Localizare : intr-un loc mai mult sau mai putin comod.

Camera Laylei Empty
MesajSubiect: Re: Camera Laylei   Camera Laylei Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 8:46 am

Se incrunta imperceptibil trecandu-si mana prin coada
"Dura fetita" zambi ridicandu-sii mana, tipic ei nu avea blana pe mana si totusi, isi trecut limba peste unul din degete privindu-si unghia.
-Pe scurt, Liz, raspunse incercand sa-si pastreze acelasi zambet formal.
Sus In jos
Layla

Layla


Numarul mesajelor : 15
Data de inscriere : 03/09/2009

Camera Laylei Empty
MesajSubiect: Re: Camera Laylei   Camera Laylei Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 8:52 am

-Eu sunt Layla,am raspuns fara nici-o emotie in glas.Am facut o pauza scurta dupa care am reluat.
-As putea sa spun ca-mi pare bine de cunostinta dar as minti.Mi-am inabusit un marait.
Sus In jos
Autumn Elizabeth
Admin
Autumn Elizabeth


Numarul mesajelor : 83
Data de inscriere : 02/09/2009
Localizare : intr-un loc mai mult sau mai putin comod.

Camera Laylei Empty
MesajSubiect: Re: Camera Laylei   Camera Laylei Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 8:55 am

-Hei pustoaico iao mai moale, moementan esti in clubul ciudatilor. Zambi lasandu-se in sezut pe pervazul geamului cu un zambet pasiv. Da, un zambet atat de pasiv incat ai putea spune ca tocmai a vazut nimicul si nimicul tocmai i-a acaparat fata.
-Deci, cum se face ca traiesti in atat de mult alb cand pari...colorata?
Sus In jos
Layla

Layla


Numarul mesajelor : 15
Data de inscriere : 03/09/2009

Camera Laylei Empty
MesajSubiect: Re: Camera Laylei   Camera Laylei Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 9:00 am

Am facut un pas inainte . Probabil trebuia sa incerc sa par mai calma.
-Am o fire salbatica.Aceasta culoare ma calmeaza.Este exact opusul a cum ma simt in mod normal.Dar chiar nu trebuie sa-ti dau detalii.
Sus In jos
Taylor
Admin
Taylor


Numarul mesajelor : 71
Data de inscriere : 02/09/2009

Camera Laylei Empty
MesajSubiect: Re: Camera Laylei   Camera Laylei Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 9:03 am

Se uita confuz la fete.Cand la cea mica,cand la cea mare ..cand una vorbea cealalta tacea.nu mai el nu spunea nimic.Se freca dupa ureche,continuand sa taca.
Sus In jos
http://community-cats.omgforum.net
Autumn Elizabeth
Admin
Autumn Elizabeth


Numarul mesajelor : 83
Data de inscriere : 02/09/2009
Localizare : intr-un loc mai mult sau mai putin comod.

Camera Laylei Empty
MesajSubiect: Re: Camera Laylei   Camera Laylei Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 9:05 am

Rase
-Zau, sari de acolo si se apropie de ea. Ii ridica barbia intr-una dintre ghearele ei privindo in ochi
-Scumpo, sincer incearca sa-ti ti coloritul la fel ca si camera, incolor. Aici maraiturile nu ajuta. Zambi ironic analizandu-i trasaturile
-Nu, nu trebuie sa dai detalii dar o faci, te simti singura pisicuto?
Sus In jos
Layla

Layla


Numarul mesajelor : 15
Data de inscriere : 03/09/2009

Camera Laylei Empty
MesajSubiect: Re: Camera Laylei   Camera Laylei Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 9:11 am

Mi-am tras barbia de sub ghiarele lui Elizabeth si am facut 2 pasi inapoi.
-Imi place sa traiesc in singuratate.Am facut o scurta pauza,timp in care i-am analizat pe cei doi straini din camera mea.
-Sunt un monstru.Puterile mele scapa de sub control.Nu vreau sa mai fac rau.Plecati.O lacrima mi s-a scurs pe obraz.
Sus In jos
Autumn Elizabeth
Admin
Autumn Elizabeth


Numarul mesajelor : 83
Data de inscriere : 02/09/2009
Localizare : intr-un loc mai mult sau mai putin comod.

Camera Laylei Empty
MesajSubiect: Re: Camera Laylei   Camera Laylei Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 9:15 am

Isi dadu ochii peste cap, miscandu-se in spatele ei. Statea dreapta jucandu-se cu coada
-Draguto, bun venit in club. O lua de mana ridicandu-io si analizandu-i-o. Scumpo, e poti face mai exact cu gherutele astea? Apasa pe degete vazand cum se extind ghearele.
"Astazi am o stare tampita, sa ne jucam"
Sus In jos
Layla

Layla


Numarul mesajelor : 15
Data de inscriere : 03/09/2009

Camera Laylei Empty
MesajSubiect: Re: Camera Laylei   Camera Laylei Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 9:21 am

M-am indreptat spre bibliotec aplina de carti din coltul camerei.Mi-am deschis ghearele si cu o simpla lovitura primul raft a cazut sub privirile mele.
-E raspunsul de care ai nevoie?Asta e nimic.Am sfasiat oameni si ma bucuram cand ii vedem cum isi dau duhul.M-am uitat tematoare la cei doi.
-Iertati-ma.Taylor,Elizabeth imi pare bine sa va cunosc.Le-am zambit in timp ce imi rasuceam o suvita de par in mana.
Sus In jos
Autumn Elizabeth
Admin
Autumn Elizabeth


Numarul mesajelor : 83
Data de inscriere : 02/09/2009
Localizare : intr-un loc mai mult sau mai putin comod.

Camera Laylei Empty
MesajSubiect: Re: Camera Laylei   Camera Laylei Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 9:24 am

Zambi
"Daca doar atat ai facut..."
-Crede-ma ca inca ai constiinta curata,,,se sprijinii de peretele alb, patandu-l, lasand pe el o usoara urma galbuie
-Tay, ai amutit?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Camera Laylei Empty
MesajSubiect: Re: Camera Laylei   Camera Laylei Icon_minitime

Sus In jos
 
Camera Laylei
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Community - Cats :: Caminul :: Camerele :: Pisicute-
Mergi direct la: