Community - Cats
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Community - Cats

Lumea pisicilor
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Apusul..O simpla plimbare pe plaja

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Sarah
Admin
Sarah


Numarul mesajelor : 241
Data de inscriere : 02/09/2009

Apusul..O simpla plimbare pe plaja Empty
MesajSubiect: Apusul..O simpla plimbare pe plaja   Apusul..O simpla plimbare pe plaja Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 6:36 pm

Zambi.In sfarsit un loc fara agitatie si parasit,cel putin..la ora aia.Era imbracata intr-un simplu maieu albastru,fara spate alaturi de-o pereche de blugi scurti,putin sfartecati.Isi dadu papucii jos din picioare,luandui mai apoi in mana incepand sa mearga pe nisipul delicat,simtind cum acesta incepe,treptat,sa se raceasca sub picioarele ei.Se aseza putin in sezuta.Isi stranse picioarele la piept,rezemandusi barbia de genunchii sai privind marea.
"Hmm..cam agitata in seara asta.Ma intred daca o fi rece.."
Isi scutura capul.Prefera mai degraba sa nu incerce,intorcandusi mai apoi privirea asupra cerului,vrajita ca si cum un copil mic care venise pentru prima data pe plaja.
La un moment dat se ridica,lasandusi papucii pe nisip si fugii spre mare,bagandusi putin picioarele-n apa.
Sus In jos
Black

Black


Numarul mesajelor : 178
Data de inscriere : 03/09/2009

Apusul..O simpla plimbare pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Apusul..O simpla plimbare pe plaja   Apusul..O simpla plimbare pe plaja Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 8:45 am

Statea pe-un prosop, in fund, cantand la chitara, si, desigur, fumand. Nu baga nimic in seama, nici valurile amri, nici soarele ce apunea.
Sus In jos
Sarah
Admin
Sarah


Numarul mesajelor : 241
Data de inscriere : 02/09/2009

Apusul..O simpla plimbare pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Apusul..O simpla plimbare pe plaja   Apusul..O simpla plimbare pe plaja Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 8:53 am

Inainta incet pana cand apa ii ajungea la genunchi.Se opri.Era atat de frumos.La un moment dat incepuse sa regrete.De ce?Simplul fapt ca nu venise mai devreme.Inchise pentru cateva momente ochii, in timp ce-si baga incet coada in apa.
Sus In jos
Black

Black


Numarul mesajelor : 178
Data de inscriere : 03/09/2009

Apusul..O simpla plimbare pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Apusul..O simpla plimbare pe plaja   Apusul..O simpla plimbare pe plaja Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 8:59 am

Deschise ochii. Continua sa cante, dar in acelasi timp privea si plaja, si marea. Observa o silueta feminina in apa. Era Sarah, asta se putea observa cu usurinta. Zambii, dar se gandii sa n-o deranjeze.
Sus In jos
Sarah
Admin
Sarah


Numarul mesajelor : 241
Data de inscriere : 02/09/2009

Apusul..O simpla plimbare pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Apusul..O simpla plimbare pe plaja   Apusul..O simpla plimbare pe plaja Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 9:09 am

La un moment dat se intoarse,iesind imediat din apa.Era cam rece apa,dar totusi nu asta era problema.Incepu sa alerge pe nisip,zambind precum u ncopil,indreptanduse spre papucii sai,acolo unde'i lasase.
Sus In jos
Black

Black


Numarul mesajelor : 178
Data de inscriere : 03/09/2009

Apusul..O simpla plimbare pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Apusul..O simpla plimbare pe plaja   Apusul..O simpla plimbare pe plaja Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 9:22 am

O privea atent, era asa de frumoasa. Avea un zambet dragut si gingas de copil. Se oprii din cantat, fara sa-si dea seama.
Sus In jos
Sarah
Admin
Sarah


Numarul mesajelor : 241
Data de inscriere : 02/09/2009

Apusul..O simpla plimbare pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Apusul..O simpla plimbare pe plaja   Apusul..O simpla plimbare pe plaja Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 9:30 am

Nu-l observa.La un moment dat se opri.Isi lua papucii in mana intorcanduse din nou cu fata spre mare.Ii placea sa-si petreaca timpul pe plaja,insa...nu in miezul zilei unde era aglomerat..Mai degraba noaptea,cand nu avea stare,peisajul acela parca o mai linistea.
Sus In jos
Black

Black


Numarul mesajelor : 178
Data de inscriere : 03/09/2009

Apusul..O simpla plimbare pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Apusul..O simpla plimbare pe plaja   Apusul..O simpla plimbare pe plaja Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 9:43 am

-Pisicuta! se trezi strigand Black, apoi se transforma intr-un motan protocaliu cu dungi negre, si cu chitara langa el.
Sus In jos
Sarah
Admin
Sarah


Numarul mesajelor : 241
Data de inscriere : 02/09/2009

Apusul..O simpla plimbare pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Apusul..O simpla plimbare pe plaja   Apusul..O simpla plimbare pe plaja Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 11:59 am

"Ha?!"
Privi pentru cateva clipe in jurul sau,auzind strigatul.Observa motanul incepand sa rada,apropriinduse mai apoi de acesta,observand chitara.
Sus In jos
Black

Black


Numarul mesajelor : 178
Data de inscriere : 03/09/2009

Apusul..O simpla plimbare pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Apusul..O simpla plimbare pe plaja   Apusul..O simpla plimbare pe plaja Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 12:11 pm

Ii sarii in brate. Se aseza confortabil, apoi inchise ochi, torcand.
Sus In jos
Sarah
Admin
Sarah


Numarul mesajelor : 241
Data de inscriere : 02/09/2009

Apusul..O simpla plimbare pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Apusul..O simpla plimbare pe plaja   Apusul..O simpla plimbare pe plaja Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 12:34 pm

Cand sari in bratele ei,isi pierdu un moment dat echilibrul,cazand in fund,pe nisip.Afisa un zambet destul de bland mangaindui blana.
"Uff..sper sa nu stea mult..Peste cateva minute poate ma pomenesc fara maini."
Incerca sa-l aseze pe nisip,langa ea jucanduse incet cu urechile lui,
Sus In jos
Black

Black


Numarul mesajelor : 178
Data de inscriere : 03/09/2009

Apusul..O simpla plimbare pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Apusul..O simpla plimbare pe plaja   Apusul..O simpla plimbare pe plaja Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 12:41 pm

Cand simtii nisipul, sarii la loc in bratele ei. Continua sa faca ce facea si mai inainte. Nu suporta sa simta nisipul.
Sus In jos
Sarah
Admin
Sarah


Numarul mesajelor : 241
Data de inscriere : 02/09/2009

Apusul..O simpla plimbare pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Apusul..O simpla plimbare pe plaja   Apusul..O simpla plimbare pe plaja Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 12:44 pm

-Offf..
Continua sa zambeasca,asezandul pe ghenunchii ei,incercand sa se intinda pe nisip,privind cerul.
Sus In jos
Black

Black


Numarul mesajelor : 178
Data de inscriere : 03/09/2009

Apusul..O simpla plimbare pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Apusul..O simpla plimbare pe plaja   Apusul..O simpla plimbare pe plaja Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 12:46 pm

Deschise un ochii, si in sinea lui zambii. Fara sa fie simtit, urca usor spre pieptul fetei. Se aseza acolo, bine mersi
Sus In jos
Sarah
Admin
Sarah


Numarul mesajelor : 241
Data de inscriere : 02/09/2009

Apusul..O simpla plimbare pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Apusul..O simpla plimbare pe plaja   Apusul..O simpla plimbare pe plaja Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 12:50 pm

Se ridica putin in capul oaselor,privindul.Cum il vazuse ca se urca mai sus,il puse pe nisip,intorcanduse pe-oparte,cu spatele la el.
Sus In jos
Black

Black


Numarul mesajelor : 178
Data de inscriere : 03/09/2009

Apusul..O simpla plimbare pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Apusul..O simpla plimbare pe plaja   Apusul..O simpla plimbare pe plaja Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 12:52 pm

Sarii de pe nisip, pe prosop. Se transforma la loc, in pozitia lotus, si cu mainile pe genunchi. Afisa un zambet gentil, si spuse:
-Imi pare rau...! zise cu un ton mieros
Sus In jos
Sarah
Admin
Sarah


Numarul mesajelor : 241
Data de inscriere : 02/09/2009

Apusul..O simpla plimbare pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Apusul..O simpla plimbare pe plaja   Apusul..O simpla plimbare pe plaja Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 12:53 pm

-Ha?!
Isi intoarse fata spre el,ridicanduse in capul oaselor,intinzandusi picioarele.
-Pentru ce-ti pare rau?Adica....?
Sus In jos
Black

Black


Numarul mesajelor : 178
Data de inscriere : 03/09/2009

Apusul..O simpla plimbare pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Apusul..O simpla plimbare pe plaja   Apusul..O simpla plimbare pe plaja Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 12:55 pm

-Ca sunt nesimtit. Dar de fapt, asta sunt eu: un motan prefacut, si furacios, si nesimtit, ahh da, si pervers. spuse el, ridicand coatele un pic in aer
Sus In jos
Sarah
Admin
Sarah


Numarul mesajelor : 241
Data de inscriere : 02/09/2009

Apusul..O simpla plimbare pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Apusul..O simpla plimbare pe plaja   Apusul..O simpla plimbare pe plaja Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 12:57 pm

-Draguta combinatie..Ai mai uitat ceva?
Zambi,ciufulindul.Cand nu era atent il apuca de urechi,punandusi mai apoi degetul aratator pe nasul lui.
-Nu'i nimic..Eu..nu m-am suparat.
Sus In jos
Black

Black


Numarul mesajelor : 178
Data de inscriere : 03/09/2009

Apusul..O simpla plimbare pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Apusul..O simpla plimbare pe plaja   Apusul..O simpla plimbare pe plaja Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 12:59 pm

Incepu sa rada. Punctul lui slab era urechile.
-Opreste-te... Ma gadili! spuse el, din cand in cand stranutand
Sus In jos
Sarah
Admin
Sarah


Numarul mesajelor : 241
Data de inscriere : 02/09/2009

Apusul..O simpla plimbare pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Apusul..O simpla plimbare pe plaja   Apusul..O simpla plimbare pe plaja Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 1:01 pm

-Sanatate!
Ii dadu drumul,ridicanduse in sezuta,ghemuinduse cu picioarele la piept.
Sus In jos
Black

Black


Numarul mesajelor : 178
Data de inscriere : 03/09/2009

Apusul..O simpla plimbare pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Apusul..O simpla plimbare pe plaja   Apusul..O simpla plimbare pe plaja Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 1:04 pm

-Multumesc... spuse el, si se transi, cu capul spre picioarele ei. Esti asa draguta! se trezii sa spuna roscatul. Isi puse apoi o mana pe corzile chitarei
Sus In jos
Sarah
Admin
Sarah


Numarul mesajelor : 241
Data de inscriere : 02/09/2009

Apusul..O simpla plimbare pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Apusul..O simpla plimbare pe plaja   Apusul..O simpla plimbare pe plaja Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 1:07 pm

-Umm..mersi.
Se inrosi putin i nobraji,insa nu prea tare,cat sa nu se observe.Isi dadu cateva suvite la o parte de pe obraj.
Sus In jos
Black

Black


Numarul mesajelor : 178
Data de inscriere : 03/09/2009

Apusul..O simpla plimbare pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Apusul..O simpla plimbare pe plaja   Apusul..O simpla plimbare pe plaja Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 1:12 pm

Lua chitara in brate, si se gandii la o melodie.
-La birou am un sef idiot
Nu-ntelege ca eu trebuie sa inot
Secretara mea a-nteles
Sta pe plaja si bea linistita un nes

Toti colegii imi spun ca-s nebun
Si ca-n viata reusesti numai in costum
Eu le zic ca un slip e de-ajuns
Zece beri si-o gagica cu trupul uns

Fratilor va spun cinstit
Orasul m-a nenorocit
Hai sa ne mutam la mare
O tara de orase goale
Singura noastra scapare
Sa ramanem toti la mare

Pe vecinii mei de la bloc
Ii anunt ca ma mut la cort
Soarele oricat m-as chinui
Nu rasare din blocul de vizavi

In asfalt nu te poti oglindi
Nici in baie nu poti pluti
Nu mai vreau sa fac dragoste-n pat
Marea a-nteles si m-a adoptat

Fratilor va spun cinstit
Orasul m-a nenorocit
Hai sa ne mutam la mare
O tara de orase goale
Singura noastra scapare
Sa ramanem toti la mare
Fratilor va spun cinstit
Orasul m-a nenorocit
Hai sa ne mutam la mare
O tara de orase goale
Singura noastra scapare
Sa ramanem toti la mare
Singura noastra scapare
Sa ramanem toti la mare
Sïngura noastra scapare
Sus In jos
Sarah
Admin
Sarah


Numarul mesajelor : 241
Data de inscriere : 02/09/2009

Apusul..O simpla plimbare pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Apusul..O simpla plimbare pe plaja   Apusul..O simpla plimbare pe plaja Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 1:18 pm

Il asculta cu atentie,zambind.
"Destul de draguta melodia..Parca...parca o stiu de undeva!"
-Dragut..
Sus In jos
Continut sponsorizat





Apusul..O simpla plimbare pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Apusul..O simpla plimbare pe plaja   Apusul..O simpla plimbare pe plaja Icon_minitime

Sus In jos
 
Apusul..O simpla plimbare pe plaja
Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Community - Cats :: City :: Pe plaja-
Mergi direct la: